gry planszowe strategiczne > Hrabia Carcassonne
GRY STRATEGICZNE
logo przedmiotu Hrabia Carcassonne

Hrabia Carcassonne

Drobny dodatek do Carcassonne

cena:

11.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Hans-im-glueck
nr katalogowy: 48143
projektant: Klaus-Jürgen Wrede

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis w serwisie BGG

Opis


Kolejny mały dodatek do Carcassonne wprowadzajacy postać hrabiego, który blokuje zdobywanie przez graczy punktów w określonych sytuacjach.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2008-03-02 zmiana strategii autor: Joanna Pintera

Na wstępie chciałabym zwrócić uwagę na instrukcję :) Niestety trafiłam na kiepskie tłumaczenie, pełne powtórzeń, błędów gramatycznych i stylistycznych. Zrozumienie zasad gry nie należało do zadania prostego i sądzę, że przekracza możliwości każdego 8-latka i... na pewno kilku 24-latków. Rozwiązaniem stało się ściągnięcie instrukcji po angielsku i okazało się, że zasady nie są wcale skomplikowane.
Grę rozpoczyna się od ułożenia miasta widocznego na powyższym zdjęciu (z niewiadomego powodu składa się ono z 12 kwadracików, a nie jednego dużego). Z miasta wychodzą drogi, które potencjalnie dzielą łąkę na kilka mniejszych. Taki start gry spowodował, że część graczy od razu kładła ludziki na łąkach - zakładając, że każdy będzie miał swoją na wyłączność.
Druga zmiana w strategii pojawiła się odnośnie zamykania cudzych miast (i dróg), które czasem staje się opłacalne. Jeżeli równocześnie posiada się dodatek 2 "Traders and Builders" można specjalizować się w przejmowaniu cudzych miast, beczek, zbóża, materiału i dróg. Paradoksalnie bywa, że zamykanie własnego miasta jest niezbyt opłacalne i więcej się zyska zamykająć cudze :D
Hrabia jest natomiast postacią, która z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy lubią krzyżować innym plany :)
Plusy: gra staje się bardziej bogata i zaskakująca; utarte strategie wyniesione z rozgrywek bez tego dodaktu należy przemyśleć i być może porzucić